Dárkové balení španělské sušené šunky Paleta Iberica de Cebo

Kód: 3147110
ZDARMAZDARMA
New Template PhotoRoom (3)
3 519 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Aktuální váha 4,7 KG

Dárkové balení sušené šunky o hmotnosti 5,3 kg udělá radost téměř každému muži. Obzvlášť se ale trefíte do noty těm, kteří zbožňují maso. 

Jamón ibérico pochází z černého iberského prasete a s jinými sušenými šunkami je opravdu nesrovnatelný. Jde o jedinečnou delikatesu, která má narozdíl od jamónu serrano (ale i prosciutta di Parma, San Daniele, francouzského jambonu nebo chorvatského pršutu) intenzivnější a trvalejší chuť.

Set se skládá z balení šunky a také z praktického stojanu a nože.

Detailní informace

originální výrobky
Doprava zdarma
Rádi poradíme

Detailní popis produktu

Vše, co by vás mohlo zajímat

Jamón Ibérico má kromě výraznější chuti také vyšší podíl zdravých nenasycených tuků a jedinečnou texturu způsobenou mezi svalovým tukem - mramorováním. 


Dle způsobu života prasat a krmení se jamón ibérico dělí na:

BELLOTA

Jamón ibérico de Bellota (bellota znamená španělsky žalud) je nejkvalitnější a také nejdražší sušená šunka nejen ve Španělsku, ale na celém světě. Aby mohl jamón dostat exkluzivní označení “de bellota”, musí se iberské prase krmit v období tzv. montanery (mezi zářím a březnem) výhradně žaludy a aromatickými bylinami. Zvíře navíc žije ve volném výběhu v dubových hájích v tzv. dehese (platí, že dehesa musí mít na jeden hektar alespoň 10  stromů). Před vstupem do montanery se musí hmotnost vepře pohybovat mezi 92 a 115 kg, přičemž ke konci montanery musí přibrat minimálně 46 kg z potravy skládající se pouze ze žaludů a bylin. Obecně se počítá nejméně se dvěma hektary výběhu pro každé zvíře, což se samozřejmě projevuje také na ceně finálního produktu.

RECEBO

V případě, že prase nedosáhne v průběhu montanery požadované hmotnosti, je nutné jej po jejím skončení dokrmit běžným organickým krmením. Jamón, který pochází z takových zvířat, se nazývá “de recebo”.

CEBO 

Jde o zvířata krmená výhradně běžným krmením - většinou obilím a luštěninami. Dávají vzniknout jamónu ibérico de cebo.

Podívat se můžete i na kompletní rozdělení španělských uzenin

 

Nůž Puňo negro, který v dárkovém setu najdete, je nejdostupnějším nožem pro krájení jamónu. Celkově je dlouhý 36 cm a délka čepele je 24 cm. Součástí je i praktický stojan Banqueta, který se hodí pro začínající "cortadory".

Celková váha šunky je přibližně 6,5 kg.

Skladování a trvanlivost

Pokud není šunka nakrojená, je její trvanlivost 1 rok a doporučujeme ji skladovat v chladu při teplotách do 18 ºC. 

V případě, že se na povrchu šunky objeví plíseň, nelekejte se. Je to zcela běžný jev a u sušené šunky se jedná o součást přirozeného zrání. Stačí, když ji vybalíte, otřete hadříkem a troškou oleje a budete ji volně skladovat. Další informace o plísni si můžete přečíst zde

Tímto dárkovým balením šunky zaručeně potěšíte jak svoje přátele, tak obchodní partnery. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové balení sušené šunky
Záruka: 1 rok