Dárkové balení španělské sušené šunky Paleta Iberica de Bellota

Kód: 3147109
ZDARMAZDARMA
New Template PhotoRoom (3)
4 099 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
27.5.2024

Aktuální hmotnost 5,7 KG

Vychutnejte si exkluzivní sušenou šunku Ibérico v dárkovém balení. Tato lahůdka o hmotnosti 5,7 kg potěší každého milovníka masa. Kromě šunky Palety Iberico de Bellota obsahuje dárkový set také nůž na krájení jamónu a praktický stojánek, aby vám k ochutnávce opravdu nic nechybělo. 

Objevila se vám na povrchu šunky plíseň? Nelekejte se. Je to součást přirozeného zrání. Stačí šunku vybalit a otřít hadříkem s troškou oleje.

Detailní informace

originální výrobky
Doprava zdarma
Rádi poradíme

Detailní popis produktu

Vše, co by vás mohlo zajímat

Jamón ibérico pochází z černého iberského prasete, které je celosvětovým unikátem a díky kterému je tato šunka opravdu jedinečná a naprosto nesrovnatelná s jinými sušenými šunkami. Ve srovnání s jamónem serrano má intenzivnější a trvalejší chuť a také vyšší podíl zdravých nenasycených tuků. Díky mezi svalovému tuku (mramorování) vyniká také jedinečnou texturou. 

Podle způsobu života prasat a jejich krmení se jamón ibérico dělí na: 

BELLOTA

Jamón ibérico de Bellota je tou nejkvalitnější a také nejdražší sušenou šunkou nejen ve Španělsku, ale na celém světě. Aby mohl být jamón označen jako “de bellota”, musí se iberské prasátko krmit během tzv. montanery (období mezi zářím a březnem) výhradně žaludy a aromatickými bylinkami. Zvířata navíc žijí ve volném výběhu v dubových hájích - v tzv. dehese - dehesa musí mít na jeden hektar alespoň 10 stromů. 

Před vstupem do montanery je třeba, aby se hmotnost vepře pohybovala mezi 92 a 115 kg. Ke konci montanery musí přibrat alespoň 46 kg z potravy, která se skládá jen ze žaludů a bylinek. Obecně lze říct, že se u každého zvířete počítá nejméně se dvěma hektary výběhu, což se samozřejmě projevuje také na finální ceně produktu. 


RECEBO

Když prase nedosáhne v průběhu montanery požadované hmotnosti, je třeba ho dokrmit běžným organickým krmením a jamón, který z takových zvířat pochází, se označuje jako “de recebo”. 


CEBO

Zvířata, která jsou krmena výhradně běžným krmením (většinou obilím a luštěninami) dávají vzniknout jamónu ibérico de cebo. 

Podívat se můžete i na kompletní rozdělení španělských uzenin

 

Skladování a trvanlivost

Trvanlivost šunky je (v případě, že není nakrojená) přibližně 1 rok a doporučujeme ji skladovat v chladu při teplotách do 18 ºC. 

Pokud se vám na povrchu šunky objevila plíseň, nemusíte mít strach. Je to zcela běžný jev a u sušené šunky se jedná o součást přirozeného zrání. Jednoduše šunku vybalte, otřete ji hadříkem s troškou oleje a volně ji skladujte. Další informace o plísni si můžete přečíst zde

Dárkový balíček šunky udělá radost každému, kdo si potrpí na kvalitní maso a jde o oblíbený dárek jak pro přátele, tak pro obchodní partnery. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové balení sušené šunky
Záruka: 1 rok